10 המומלצים לחג

עולם חדש היא סדרה אמריקאית  שעלתה לשידור בנטפליקס בסוף שנת 2019 רגע אחד לפני שפרצה מגפת הקורונה אל תוך חיינו. כמו בחיים כך גם בסדרה. בעיירה אמריקאית קטנה נשמע רעש מסתורי שמשבש את חיי השגרה של התושבים.  ההורים שולחים את ילדיהם אל כפר נופש למשך סוף שבוע על מנת שיוכלו לטקס עצה כיצד לפתור את הפגע הממאיר שנחת על עיירה זו. מזכיר  משהו? מישהו אמר מגפה ולא קיבל?  אך כשהילדים חוזרים לעיירה הם מגלים להפתעתם כי הוריהם נעלמו. סדרה מותחת ומסקרנת שמעלה שאלות נוקבות על התקופה בה אנחנו חיים כיום.

סנס 8 היא סדרת מתח בסוגת  המדע בדיוני שהופקה ובוימה על ידי האחיות ויצ'ואסקי היוצרות  הידועות של מטריקס עבור איך לא נטפליקס. הסדרה עוקבת אחר ארבע גברים וארבעה נשים  שממוקמים במקומות שונים על רחבי הגלובוס.  אשר מסוגלים להתחבר רגשית ומנטלית אחד לשני. גיבורי הסדרה מנסים לברר את פשר הקשר הגורלי שנוצר בניהם  ואת טיבו . שאלות של אתיקה מוסר ומיניות מועלות לאורך שתי העונות של הסדרה. בקיצור דרמת מתח מרהיבה ביופייה ובעיקר כיפית שקל להתמכר אליה. מתאים מאד לבינג של צפייה במהלך סוף שבוע משעמם או לתקופה של בידוד. 

מר רובוט, ראו מאמר מפורט שכתבתי באתר זה.  ספוילר לביקורת:  חובה. חובה. חובה. 

 הבושם, היא דרמת מתח גרמנית מבית היוצר של נטפליקס. גופתה של זמרת מצליחה נמצאת על ידי המשטרה. חקירת המשטרה מובילה אל תוך סודותיה האפלים של חבורה שלמדה בעבר באותו תיכון.  דבר המבקר: מבוים להפליא, משחק מלוטש, שוטים מהממים ביופיים אך מטרידים ולא נותנים מנוחה עד הרגע האחרון. לבעלי לב חזק.

 סובורה, היא דרמת פשע איטלקית מבריקה, המגוללת את סיפורם של שלוש משפחות מאפיה המבקשות לבסס את השליטה בעיר רומא. הסדרה עוקבת אחר היחסים המורכבים בין הון לשלטון, דת ופוליטיקה, מסחר עוצמה וכוח .  באמצעות הסדרה ניתנת הצצה מרתקת של  רומא שמעל פני השטח וזאת שמתחת לפני השטח. אך החידוש המרענן ביותר של סדרה זו שהיא מציבה במרכז הדרמה גיבור הומוסקסואל מאפיונר שכמוהו לא נראה בתולדות הקולנוע המערבי ובתולדות הדרמה הטלוויזיונית. אמרנו חובת צפייה? אמרנו!

ולריה,  סדרה איטלקית מתוקה ממש.  מטבע הדברים גיבורת הסדרה היא ולריה.  בחייה האישיים  של הגיבורה   הכול כמעט עקום.  הספר שאותו היא  אמורה לסיים תקוע. חיי הנישואים  שלה עולים על  שרטון. והנחמה היחידה  שמשאירה  את הגיבורה עם הראש מעל פני המים הן החברות שלה.  הגרסה האיטלקית של סקס בעיר הגדולה.  

 בבקשה תאהבו אותי, מי לא רוצה שיאהבו  אותו? אחרי שהחברה שלו זרקה אותו.  גיבור הסדרה ג'וש מגלה שהוא גיי.  הסדרה מגוללת את סיפורם של ארבעה צעירים ועוקבת אחר היחסים המורכבים שלהם עם הוריהם.  אי אפשר שלא להתאהב בגיבורי הסדרה ובמצוקות החיים הקטנות  והגדולים שלהם. אך בעיקר אי אפשר להתעלם מהתחושה שהם זה אנחנו ואנחנו זה הם.  בזמן הצפייה הסדרה הזכירה לי סדרה נוסטלגית אחרת 30 ומשהו. אבל אולי זה רק אני.

דרך המלך, היא סדרה שוודית שמביאה את סיפור היציאה מהארון הקלאסי באופן שלא הכרנו עד כה. וילהלם גיבור הסדרה, נסיך שוודי, שלמזלו אין הוא מועמד להיות יורש העצר של כס המלכות השוודי  ולכן הוא יכול לבחור מה לעשות בחייו כרצונו. בעקבות שערורייה בה הוא מעורב נשלח  וילהלם  לפנימייה של עשירים כדי להתרחק מהתקשורת.   במהלך לימודיו  מגלה וילהלם  את זהותו החד מינית  ומתאהב  באחד התלמידים.  לרוע מזלו אחיו, יורש העצר, נפטר עקב תאונת  דרכים והוא מסומן להיות יורש העצר הבא. האם יוותר וילהלם  על אהבתו לטובת כס המלוכה? האם משפחת המלוכה תהייה מוכנה למנות יורש עצר לכס המלכות הומוסקסואל?

איסט סיידר עוד סדרה גאה פורצת דרך.  קאל פונה לחבריו כדי שיעזרו לו מה לעשות עם בן זוגו  תום שבוגד בו.  הסדרה על ארבעת עונותיה נותנת הצצה עמוקה ומשעשעת ובעיקר אנושית  לזוגיות המורכבת  בין שני הגברים.  איסט סיידר היא אולי הסדרה החשובה ביותר מאז הסדרה הכי גאים שיש וזאת בגלל הסיבה שבפעם הראשונה על המסך הקטן  ישנה סדרה שלא עוסקת סוף סוף במודל היציאה מהארון. אלא עוקבת אחר חייהם השגרתיים של זוג הומוסקסואליים כאחד האדם.

אורפאן בלאק , מה יקרה אם יום אחד, תגלו שיש לכם כפיל. אך לא רק כפיל אחד אלא שישה. זה מה שקורה לגיבורת הסדרה שרה מאניג שבתחילת העונה הראשונה מבקשת לעזוב את בן זוגה האלים ולצאת לדרך עצמאית משלה. בתחנת הרכבת היא חווה אירוע מזעזע. אישה הדומה לה שתי טיפות מים מתאבדת. כדי להימלט מבן זוגה, היא מאמצת את זהותה של האישה. ומפה מתחילה דרמת מתח מותחת, מפתיעה, מרשימה, על עולם התאגידים והשיבוטים. חובה.